Dnia 03.06.2026 r., uczniowie klas I–VIII Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Potoku, uczestniczyli w zajęciach teoretyczno-praktycznych przeprowadzonych przez odpowiednio przygotowanych żołnierzy Wojska Polskiego. Program zajęć był wspólną inicjatywą Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Dzięki programowi „Edukacja z Wojskiem” uczniowie podczas trzygodzinnych szkoleń w praktyczny sposób zapoznali się m.in. z: zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji, organizacją schronienia, bezpieczeństwem cyfrowym, oraz udzielaniem pierwszej pomocy.
Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie dowiedzieli się, jak odpowiednio reagować w sytuacjach nagłych i stresujących, kiedy zagrożone może być zdrowie lub życie. Poznali również sposoby ochrony przed: dezinformacją, zagrożeniami w Internecie oraz cyberprzestępczością.
Serdecznie dziękujemy żołnierzom Wojska Polskiego za bardzo interesujące, wartościowe i inspirujące zajęcia.
To była cenna lekcja bezpieczeństwa, odpowiedzialności i współpracy!









