W dniu 22 czerwca 2026 r. w Urzędzie Gminy Jedlicze odbyła się uroczystość wręczenia aktów powierzeń stanowisk dyrektorskich. Z rąk Burmistrza Gminy Jedlicze Wojciecha Tomkiewicza powierzenia otrzymały panie Renata Kosiek, Agata Kazalska i Aleksandra Kuźniarowicz.
Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Antoniego Jaracza w Dobieszynie na kolejną kadencję, obejmującą okres od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2031 r., powierzono pani Renacie Kosiek, która kieruje szkołą nieprzerwanie od 2006 r. Pani Renata Kosiek jest nauczycielem dyplomowanym z 34-letnim stażem pracy pedagogicznej oraz posiada kwalifikacje w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.
Funkcję dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potoku na okres od 1 lipca 2026 r. do 31 sierpnia 2030 r. powierzono pani Agacie Kazalskiej, która jest związana z placówką od 1997 roku, a od wielu lat pełni funkcje kierownicze. Pani Agata Kazalska jest nauczycielem dyplomowanym z 28-letnim stażem pracy pedagogicznej. Swoje kwalifikacje poszerzała również na licznych studiach podyplomowych.
Stanowisko dyrektora Samorządowego Przedszkola w Jedliczu na okres od 28 czerwca 2026 r. do 31 sierpnia 2030 r. powierzono pani Aleksandrze Kuźniarowicz, która obecnie pełni obowiązki dyrektora tej placówki. Pani Aleksandra Kuźniarowicz posiada dziesięcioletnie doświadczenie pedagogiczne, kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą oraz specjalistyczne wykształcenie w obszarze pedagogiki, logopedii i terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z realizowanych działań, a także pomyślności w dalszym rozwoju kierowanych przez nie placówek.










